فرهنگ پرواز

فرهنگ همانی که آقا هم فدایی آن است

فرهنگ پرواز

فرهنگ همانی که آقا هم فدایی آن است

فرهنگ پرواز

بسم الله
هر چیزی یک فرهنگی دارد
پرواز هم فرهنگ خود را دارد...
...........................................
استفاده از عناوین و مطالب فقط با ذکر نام فرهنگ پرواز
مجاز است! اخلاق در امانت داری....
در غیر این صورت شرعا و قانونا حرام است.
...........................................
فرهنگ پرواز چه با همین عنوان و
چه با عنوان های
نزدیک به فرهنگ پرواز . ارتباطی ندارد
...........................................
برای مشاهده بهتر فرهنگ پرواز از مرور گر
Mozilla Firefox استفاده کنید.

بایگانی

آخرین مطالب

نویسندگان

پیوندهای روزانه

از موسسین روزنامه رسالت بود،نماینده مردم قم در مجلس دوم و خبرگان اول و دوم بود،از افرادی بود که جامعه مدرسین حوزه علمیه را بنیان نهاد! مدتی دادستان بود و سپس استعفا کرد،برخی از نزدیکان و اطرافیانش ادم های سالمی نبودند، ایلیاوی از دوستان نزدیکش و سپس از همکارنش بود که به دلیل رشوه و اخاذی و ...بازداشت شد!بعد از ماجرای طرفداران ایت الله شریعتمداری و اشوب طلبی های وی و بیت اش،بحث خلع مرجیعیت شریعتمداری مطرح شد،وی که ریاست جامعه مدرسین را بر عهده داشت نامه خلع مرجیعیت شریعتمداری را رسانه ایی کرد!!!

وقتی بحث مخالفت امام خمینی با انجمن حجتیه ها مطرح بود،از این جماعت حمایت کرد! در نامه ایی که به نامه ی 99 نفر معروف شد از جمله مخالفان سرسخت نخست وزیری میرحسین موسوی بود،چنانچه مرحوم هاشمی رفسنجانی در مورد او میگوید که اظهارات وی علیه امام ره و ...خالی از اهانت نبوده است..

وی اصولا از نظر اعتقادی با اصلاحات ارضی شاه و گرفتن مالیات از مردم و سرمایه داران و غصب اموال متخلفین اقتصادی و ... مخالف بود و این موارد را درست و شرعی نمی دانست!وقتی حمایت امام از دولت وقت را دید به امام حمله کرد و ولی فقیه را فقط ارشاد گر ونصحیت کننده در امور مجلس میدانست و به امام حملات تندی را کرد!ولی امام خمینی در روزهای پایانی عمرش با تمجید از مقام علمی وی از او دلجویی کرد و برای ایشان دعای خیر نمود!آذری قمی بعدها بنیاد رسالت را تاسیس کرد،حملات وی به سیاست های اقتصادی میرحسین موسوی و..باعث شد تا امام مخالف ارسال روزنامه رسالت به جبهه ها شد!

آذری قمی در بحث تغییر نخست وزیر،از آیت الله سیدعلی خامنه ای حمایت میکرد، هاشمی رفسنجانی در خاطرات خود میگوید بعد از نماز با اقای خامنه ای جلسه خصوصی داشتیم و ایشان موافقت کردد که میرحسین موسوی را معرفی کنیم ولی در مورد وزرا سختگیری نمایند! دلیل امام در بقای میرحسین این بود که برخی از نمایندگان شرایط جبهه را درک نمی کردند! امام با کمک مالی به روزنامه رسالت علی رغم درخواست اذری قمی مخالفت کرده بودند!


امام خمینی که از دنیا رفتند،در سربحث جانشینی حرف های بسیاری زده شد،در بحث رهبری شورایی در همه ی ترکیب ها نام سید علی خامنه ای بود،اذری قمی طرفدار سرسخت رهبری ایت الله گلپایگانی بود و میگفت اقای خامنه ای نیز معاون اجرایی رهبری باشد!!! و کار به جایی رسید که با وجود عدم تمایل ایت الله گلپایگانی به سمت رهبری،اذری قمی به دروغ به بیت ایشان پیام داده بود که اکثریت اعضای خبرگان موافق شماهستند در حالی که در اولین رای گیری،رهبری اقای گلپایگانی رای بسیار کمی آورد!

وقتی اسم اقای خامنه ای اورده میشود تنها مخالف خود اقای خامنه ای بود،اذری قمی که تا چند دقیقه قبل سنگ دیگری را به سینه میزد! میگوید ما همه حامی شما هستیم! و شما را کمک میکنیم! مگر ما مرده ایم؟ و تعاریف بسیار...اقای خامنه ای که رای گیری هاشمی را میبیند و دفاعیات زیاد اذری قمی را.. از کوره در میرود و میگوید:اقای اذری...ما شما را میشناسیم!در دوره های مختلف شما را امتحان کرده ایم اینی را که شما گفتید 10 سال آینده هم میگویید؟10سال دیگر نخواهید گفت هرجا مقابل شما مطلبی علم شود،شما نپذیرید و مقابلش می ایستید! اذری عمامه خود را بر میدارد و دو دستی بر سرخود میکوبد ومیگوید خدا از من نگذرد اگر قرار باشد من 10 سال اینده مقابل شما بایستم..من شما را به عنوان به ولایت مطلقه فقیه...قبول دارم!

مخالف سرسخت متظری بود،ایت الله اراکی که بیمار شدند ،تبلیغ مرجیعت اقای بهجت را کردند،وقتی رهبری علیه قمه زنی نظر دادند از ان حمایت و اعلام کردند سرپیچی از ولی فقیه گناه کبیره است!!!روزی میگفت ولی فقیه میتواند توحید را موقتا تعطیل نماید!!ور روز دیگر میگفت پرداخت وجوهات فقط باید در انحصار ولی فقیه ...باشد!در اشوب 13 رجب که منتظری حملات تندی را علیه اقای خامنه ایی انجام داد اذری قمی تحریک کننده بود!و بعد نامه هایی علیه مرجیعت اقای خامنه ای نوشت!ایت الله قدیری به نامه های وی پاسخ داد و هاشمی رفسنجانی شهادت داد که رهبری هیچ گاه به دنبال مرجعیت نبوده...و موضوع مرجعیت را تحمیلی از جانب رخی علما و مردم  اعلام کرد!

اشکوری شخصیت اذری را صفر و صدی و غیرقابل اعتماد توصیف کرد!

اذری قمی بعد از این که از طرف علما و جامعه مدرسین به عنوان مرجع تقلید اعلام نشد و نتوانست رساله خود را چاپ کند به کلی علیه نظام و شخص رهبری و دگیر علما موضع گرفت...

بعدها چند نفر خود سر به منزل وی حمله میکنند و اذری قمی میگوید:من هم در ابتدا مثل شما داغ بودم از اقای خامنه خواستم نامه عزل منتظری که امام نوشت را متتشر کند و ایشان به حق منتشر نکرد! رهبری هم چند روز بعد در سخنرانی جواب دادند که...ان کسی هم که سینه سپر میکند و به خیال خود جلو میاید یک عامل است ممکن است خودش هم هم ندادند که عامل است...مگر همین کسانی که امروز به این زبان خشن حرف میزنند و این طور ناجوانمردانه سیل تهمت و افترا روانه میکنند با امام طرف نشدند؟دل امام را پرخون کردند که امام در ان نامه به ان اشاره فرمودند!

اذری قمی در 22 بهمن 77 به علت بیماری سرطان خون درگذشت و در وصیت نامه اش گفته بود راضی نیست احدی از اعضای جامعه مدرسین حتی اقایان مشکینی و جوادی املی در هیچ یک از مراسمات من حضور پیدا کنند!منتظری و کدیور و گنجی و.. پیام تسلیت دادند...!

 

نظرات  (۲)

۲۵ بهمن ۹۵ ، ۱۲:۳۰ رفاقت به سبک شهید
خدا همه مارو عاقبت بخیر کنه
پاسخ:
ان شاالله
با سلام ای کاش به نامه ی این آقا به آقای خاتمی هم اشاره ای میفرمودین که راجع به تقلب انجام شده در مورد انتخاب آقای خامنه ای مطالبی رو انتشار کرده اند 
پاسخ:
تقلب!؟ 
شوخی میکنید! 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی