فرهنگ پرواز

فرهنگ همانی که آقا هم فدایی آن است

فرهنگ پرواز

فرهنگ همانی که آقا هم فدایی آن است

فرهنگ پرواز

بسم الله
هر چیزی یک فرهنگی دارد
پرواز هم فرهنگ خود را دارد...
...........................................
استفاده از عناوین و مطالب فقط با ذکر نام فرهنگ پرواز
مجاز است! اخلاق در امانت داری....
در غیر این صورت شرعا و قانونا حرام است.
...........................................
فرهنگ پرواز چه با همین عنوان و
چه با عنوان های
نزدیک به فرهنگ پرواز . ارتباطی ندارد
...........................................
برای مشاهده بهتر فرهنگ پرواز از مرور گر
Mozilla Firefox استفاده کنید.

بایگانی

آخرین مطالب

نویسندگان

پیوندهای روزانه

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

مدت ها  از تاسیس اولین شبکه تلوزیونی ایرانی در ایران می گذرد و رسانه ی ملی به عنوان تنها ترین و بدون رقیب بر اساس قاون اساسی ، بار اطلاع رسانی و تاثیر گذاری را بر مخاطبان ایرانی فارسی زبان و همچنین دیگر زبان های محلی در مناطق مختلف کشور با شبکه های استانی با خود می کشد...

صداوسمیا با هدف تاثیر گذاری بر مخاطبان خارجی و زبان های دیگر در کشور های دیگر،اقدام به تشکیل گروهای خبری و تاسیس شبکه های عربی و انگلیسی و در این اواخر با تاسیس شبکه ی اسپانیولی زبان!!! با عنوان شبکه ی هیس پان تی وی برای کشورهای آمریکای لاتین و همچنین کشور اسپانیا گامی جدید در عرصه ی خبر رسانی و پیش برد اهداف رسانه ایی جمهوری اسلامی برداشت.

صداوسیما نشان داد می تواند بر مخاطبین غیر فارسی زبان خود در کشور های لاتین و همچنین جنوب غرب آسیا که همگی عرب زبان هستند نقش پر رنگ خود را ایفا کند که نتیجه این تاثیرگذاری ها،عصبانیت بی نظیر جریان سرمایه داری غربی به رهبری صهیونیست ها ، را برانگیزد و با ممنوعیت پخش شبکه هایی مثل سحر با سریال چشم های آبی زهرا ، در کشور هایی نظیر فرانسه مواجه شد ! قدرت ایی را به نمایش بگذارد...

شبکه ی سحر نشان داد می توان بر روی زبان هایی نظیر فرانسه و اردو حتی کردی سرمایه گذاری کرد و جای خالی شبکه های مستقل فرانسه زبان و کردی و ارو بیش از بیش احساس می شود!

تاسیس شبکه هایی فرانسه زبان تنها برای کشور هچون فرانسه در قلب اروپا نیست ! بلکه به دلیل تاریخ استعمارگری این گونه کشور ها بر کشورهای دیگری مثل برخی از کشورهای آفریقایی است تا جایی که زبان برخی از آن ها رسما دومین زبان است ولی در ادبیات محاوره و گویش های محلی از زبان های فرانسوی و انگلیسی استفاده می کنند.

مهم ترین ویژگی یک رسانه باید اتصال زبانی آسان و راحت از طریق ایجاد شبکه هایی با همان زبان برای مناطق هدف باشد تا ببیننده خود را با رسانه غریب و دشمن نپندارد!

از همین رو کشوری استعمارگری مثل انگللستان ! با ایجاد بی بی سی فارسی(رادیو) و سپس ایجاد بخش تلوزیونی خود! بارها برای اجرای نقشه های شوم این دولت خبیث، آمادگی خود را نشان داده است!

هم اکنون کشورهایی نظیر هلند و آمریکا و .... با ایجاد شبکه های فارسی زبان با همکاری عناصر وطن فروش و ضد انقلاب ، به درستی نیاز به داشتن شبکه ی فارسی زبان را دریافته اند و سرمایه گذاری های کلانی در این زمینه انجام می دهند!

از طرفی ،رسانه ملی ، به عنوان تنها بازوی رسانه ایی دیجیتال تصویری و شنیداری فراگیر کشور، برای مقابله با تبلیغات مخرب ایران هراسی و اسلام هراسی ، تلاش هایی را انجام داده است!

اما مایه تعجب است که چرا رسانه ملی ، سرشاخه های این گونه شبکه های ضد ایرانی اسلامی را ندید گرفته و به سراغ شاخه های آن رفته است ؟

علیرضا
۲۸ مرداد ۹۳ ، ۲۲:۱۸ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ نظر

حالا که از انتخابات 92،یکسالی گذشته،شاید خالی از لطف نباشد تا با بررسی نقاط ضعف و قوت خودمان، برای آینده ایی بهتر برنامه ریزی کنیم.

شاید در ایران انتخابات ها یک ویژگی داشتند و آن قطبی سازی بود و به اعتقاد برخی یکی از قطب های دکتر جلیلی و حامیان فکری و معنوی ایشان بود.

در اینجا به  برخی از عوامل عدم اقبال عمومی و عدم رای آوری ایشان می پردازیم!

1: آماده سازی جامعه

این آماده سازی از سوی دو طیف صورت می گرفت.یکی طیف کارگزاران با عوامل میدانی اصلاحطلب و دیگری طیف بهاری ها با عوامل میدانی خودشان!!!

این آماده سازی از طرف کارگزران توسط افرادی همچون هاشمی رفسنجانی با پرداختن به موضوعاتی همچون انحراف در دولت دهم و ایضا نهم ! شکل گرفت و با اصرار رئیس دولت قبل و اطرافیان وی با تاکید بر موضوعات حاشیه ایی این گمانه زنی ها و نگرانی ها را در عموم مردم تقویت و باعث پراکندگی و اختلاف در حامیان دولت قبل و در نتیجه سرخوردگی و ناراحتی از جریان دولت قبل و هر کسی که به آن ها نزدیک و یا مرتبط بود شد!

2:کارشکنی های اقتصادی و فشار بر دولت

ارتباط جریان های فاسد و یا رانت خوار با یکی از جریان های سیاسی ، و اتخاذ تصمیات عجولانه و بدون فکر اقتصادی برای مقابله با آنها به مانند بنزینی بر روی آتش عمل می کرد،با وجود این شرایط فشار اقتصادی در دوسال آخر دولت دهم ،یعنی تقریبا زمانی که حساس ترین بخش برای دولت وقت برای جلب اعتماد عمومی برای انتخابات آینده اش می شد بود،پس مردم کسی را می خواستند که با جریان های فاسد اقتصادی و رانتی یا مقابله نکند و یا کم ترین اصطکاک را با آن ها داشته باشد،البته این بدان معنی نیست که دولت فعلی حامیان فاسد اقتصادی دارد و یا با آن ها ارتباط دارد خیر ! بلکه به این معنی است که مردم دنبال کسانی بودند که با گردانندگان بازار مصرف کشور و دلالان اقتصادی بخش های مختلف مقابله ی صددر صدی نداشته باشد و اگر دارد حداقل در ظاهر و پوسته بازار باشد و نه در بطن آن !

3:تحریم های فلج کننده!!!

از قدیم معروف است که یک سر جنگ نیروهای طرفین از قبیل امکانات و افراد و... است و سر دیگر آن شایعات و فشار روانی بر طرف مقابل است!

این تحریم ها که به علت نه مسائل هسته ایی و موضوهات پیرامون آن ،بلکه دلیل اصلی آن تیز شدن دندان دشمنان خارجی ایران به دلیل فتنه گری برخی ها در سال 88 بود،این تحریم ها باعث فشار روانی و نه اقتصادی بر اقتصاد کشور شد و باعث شد برخی از فعالان اقتصادی از شرایط وضع تحریم ها نهایت سو استفاده را بکنند و با کارهایی از قبیل احتکار کالاهای اساسی در نزدیکی انتخابات و ماجرای مضحک و تاسف آور دلار و ارز های خارجی مطرح و نیز گران فروشی به تورم بیافزایند،طبیعی بود که مردم دنبال ثبات قیمتی و وعده هایی مبنی بر ثبات قیمتی از سوی کاندیدا ها جذب شوند!

4:آدرس غلط دادن های مختلف

جملاتی از قبیل این که *خون مردم را داخل شیشه کردن!!!* و یا این جمله که* وقتی نان نداریم!انرژی هسته ایی می خواهیم چه کار* توسط مطبوعات اصلاحطلب که در اول مطلب آن ها را عوامل میدانی کارگزران معرفی کردیم انجام و توسط روشنفکران غرب زده ی اصلاحطلب ؛ توجیه می شد و هر روز اشک تمساح یکی از آنان و با نادیده گرفتن پیشرف های علمی و صنعتی کشور، دیده میشد!

در این شرایط،مردمی که برای استقلال علمی و صنعتی کشور،حتی شهید هم داده بوند به دنبال کسی بودند که نه دستاورد های گذشته را باد دهد و نه شرایط اقتصادی را بدتر کند! پس دنبال فردی بودند که بگوید هم چرخ های هسته ایی بچرخد و هم جرخ زندگی مردم!

که متاسفانه به دلیل مشغولیت گروهای اصولگرا و انقلابی به درگیری و انتقاد های تند و تیز از هم ،کسی حتی وقت پاسخ گویی به این مسائل را پیدا نکرد!

بدترین آدرس غلط این بود که جلیلی را کاندید پنهانی جریان مسئله ساز دولت قبل معرفی کردند!

علیرضا
۱۷ مرداد ۹۳ ، ۱۲:۴۴ موافقین ۳ مخالفین ۰ ۳۹ نظر