فرهنگ پرواز

فرهنگ همانی که آقا هم فدایی آن است

فرهنگ پرواز

فرهنگ همانی که آقا هم فدایی آن است

فرهنگ پرواز

بسم الله
هر چیزی یک فرهنگی دارد
پرواز هم فرهنگ خود را دارد...
...........................................
استفاده از عناوین و مطالب فقط با ذکر نام فرهنگ پرواز
مجاز است! اخلاق در امانت داری....
در غیر این صورت شرعا و قانونا حرام است.
...........................................
فرهنگ پرواز چه با همین عنوان و
چه با عنوان های
نزدیک به فرهنگ پرواز . ارتباطی ندارد
...........................................
برای مشاهده بهتر فرهنگ پرواز از مرور گر
Mozilla Firefox استفاده کنید.

بایگانی

آخرین مطالب

نویسندگان

پیوندهای روزانه

متولد الیگودرزبود، پدرش از روحانیون و ایضا زندانی سیاسی بود،سال42 در مقطع  لیسانس فقه و حقوق اسلامی دانشگاه تهران پذیرفته شد! در اواخر حکومت شاه،بدست ساواک بازداشت میشود!15بهمن55  سالگرد ترور ناتمام شاه در دانشگاه تهران،بدستور شاه،66 تن زندانی سیاسی آزاد میشوند و در مراسمی با حضور شاه و انداختن مدال هایی!! برخی با گفتن کلمه سپاس! از شاه بابت آزادی شان تشکر میکنند!این برای باقی زندانیان زیر شکنجه جسمی ساواک! یک شکنجه روحی نیز بود!در تصاویری که پخش شد،چهره کروبی نیز بود!تصاویری هم از مرحوم عسگر اولادی و شهید عراقی هم که در جشن بودند!!

 دست هایشان را روی صورت گرفته بودند تا روزنامه اطلاعات از انها عکس نگیرد ولی گرفتند! عسگر اولادی میگفت ما را اول با چشم بسته برده بودن انجا! هرچند خود عسگراولادی با مشورت هاشمی و باقی روحانیون درخواست عفو برای با هدف حضور در کارهای انقلاب را کرده بودند!!! مرحوم منتظری میگفت  برای حضور افراد در جشن سپاس با او مشورت نکردند و خود ان افراد بی اطلاع رفتند!

کروبی لیسانس خود را باتاخیر گرفت و علتش را فعالیت های انقلابی بیان میکرد!اما علیرضا نوری زاده(ضد انقلاب لندن نشین) میگفت مهدی کروبی فقط سه بار در درس تفسیر قرآن رد شده و باقی واحد هایش هم با نمره ناپلئونی پاس کرده بود! ولی بعدها از او با عنوان ایت الله کروبی و عالم دین نام میبرد!

انقلاب اسلامی که شد، کروبی در دور اول مجلس از لرستان وارد مجلس شد،سال 58 هم رئیس بنیاد شهید شد،کروبی که در بنیاد بود،مفاسد مالی را به حد خود رساند،انتقادات فراوانی از او میشد،رفت و آمد زنان با پوشش و آرایش زننده به دفترش،حرفهای زیادی پشت سرش به وجود اورد!خانواده های شهدا که برای بررسی مشکلاتشان به کروبی مراجعه میکردند را زندانی و گاهی حتی شکنجه میکرد!

خانم امین پور همسر شهید اسماعیلی میگفت به دلیل انتقاد و نامه به یکی از مسئولین درباره بنیاد،عوامل کروبی مرا دستگیر و سه شب بازداشت کردند! خود کروبی مرا کتک هم زد و خانه هم را پلمب کردند! و آنجا از ترس اعتراف کردم و او را بخشیدم! برادرم که با وزیر کار وقت رفاقتی داشت ،نامه ای به بنیاد میدهد و مرا که سه فرزند داشتم ازاد کردند..!

خانم دیگری(م-س)همسر یکی از شهدا با یک فرزند که به دلیل مشکلات مالی و.. به کروبی مراجعه میکند،شیح کروبی! بعد از بررسی پرونده به او پیشنهاد صیغه موقت میدهد! و درنهایت بعد از چند بار صیغه توسط او! کروبی صیغه را یک طرفه فسخ میکند! انگاری که دیگر میلی به آن زن نداشته بود..

کروبی که خود را پشت بیت امام و یاران امام ره پنهان میکنداز زیر بار انتقادات فرار میکند! سال 64 به حکم امام ره،مسئولیت حجاج ایرانی در عربستان را هم زمان بر عهده میگیرد! سال 61 موسوی خوئینی ها ،مسئول بود به عربستانی ها میگوید مدینه و مکه برای شما نیست! و بعد از سخنرانی ،توسط دولت عربستان دستگیر و اخراج میشود! دولت میرحسین موسوی هم به عربستان اعتراض میکند!

#فرهنگ_پرواز

 سالهای 63 و 64 با انکه تظاهرات برائت از مشرکین برگزار شد و درگیری بین زائران و پلیس عربستان رخ داد ولی تلفاتی نداشت! سال 65 یک گروه از زائران اصفهانی که  از مرتبطین با باند انحرافی مهدی هاشمی(بیت منتظری ) با خود مواد منفجره به عربستان برده بودند،دولت عربستان آنها را کشف کرد! و باعث اعتراض اقای منتظری شد!

سال 66 بعد از سخنرانی کروبی در مراسم برائت از مشکرین،پلیس عربستان به زائرین حمله،و حدود 300 کشته و زخمی از ایرانیان برجای میماند! جنازه برخی از انها برنگشت! به گفته شاهدان پلیس عربستان دست به غارت وسایل کشته شده ها میزدند! جالب آنجاست که مهدی کروبی هیچ آسیبی نمی بیند و سالم به ایران باز میگردد! روابط ایران با عربستان تا سالها دچار تیرگی میشود...!

کروبی دوره های دوم و سوم و ششم از تهران به مجلس راه یافت! در دوره های دوم و اوایل سوم نائب و در سوم وششم رئیس مجلس میشود!

مجمع روحانیون مبارز،تشکل چپ و اصلاحطلب که در دولت هاشمی در انزوای سیاسی بود،در انتخابات سال 76،از محمد خاتمی حمایت کرد، کروبی میگفت در حمایت از خاتمی به هاشمی رفسنجانی و دفتر رهبری عرض کردیم که ما آقایی را وارد صحنه کردیم که اگر تعرضی به او صروت بگیرد ما ناگزیر از او دفاع خواهیم کرد!

کروبی در اجتماع مردم در مسجد اعظم قم با حمله به هاشمی رفسجانی و جناح راست آن روز! گفته بود از حمایت از خاتمی کوتاه نخواهیم آمد! هرچند دعوای زرگری آن روز به انتخاب خاتمی منجبر شد ولی بعدها حمایت هاشمی از خاتمی ،همه چیز را روشن کرد..

در انتخابات سال 78 مجلس ششم که دولت خاتمی و شخص تاجزاده مسئولیت برگزاری انتخابات را بر عهده داشتند،مهدی کروبی از 30 نفر تهران،رتبه 26 را و هاشمی رتبه اخر! و به دولت خاتمی،به نحوه شمارش آرا اعتراض داشت!

مشارکت(جناح خاتمی)که فرد دیگری را میخواست رئیس بنماید! ولی با حمایت جناح اقلیت مجلس از کروبی،او را انتخاب کردند تا یک پیروزی برای مجمع روحانیون باشد! هرچند شاید این انتخاب نیز ساکت کردن شیخ همیشه معترض به نتایج انتخاباتی بود که دولت خاتمی برگزار کرده بود!

رهبرانقلاب که تغییر قانون مطبوعات را به مصلحت ندانسته بودند نامه ای به مجلس فرستادند،علی مرزوعی از اصلاحطلبان اعتراض و کروبی با حمله به او،این نامه را از شئون اختیارات قانونی ولی فقیه دانست.

لقمانیان که به ارکان نظام در نطق اش حمله کرد،دادگاهی و زندانی شد!کروبی گفت که به دفترم پناه میاورم!با نامه جمعی از اعضای فراکسیون اقلیت(اصولگرایان)به رهبری،او عفو شد!لقمانیان بعدها رئیس ستاد کروبی در همدان شد(سال84)..

هاشم آغاجری که که به اسلام و مذهب حمله کرد!محاکمه شد! کروبی ابتدا به حرفهای او اعتراض کرد!ولی بعدا حکم او را ننگین خواند!

در دوران او درمجلس،شهرام جزایری،مفسد مالی با کارت ویژه به مجلس رفت و آمد وبا نمایندگان اصلاحطلب ارتباط نزدیک داشت! در آن زمان،کروبی از شهرام مبلغ سیصد میلیون دریافت کرده بود!مجاهد نماینده کروبی، درباره رفت وآمد جزایری پاسخ مبهمی داد!خود جزایری میگفت14 میلیارد تومان به کروبی و اطرافیان وی ،پول داده است...!

انتخابات 84 ریاست جمهوری که توسط دولت خاتمی برگزار شد،کروبی با وعده حقوق ماهیانه نفری 50 هزار تومان تا بیشتر هم رای نیاورد!نفر سوم در دور اول شد! او میگفت که در انتخابات تقلب شده است!نامه ای به رهبری نوشت و رهبری در جواب نامه نوشتند که..... مگر راه قانونی وجود ندارد؟چرا فضا را خراب میکنید؟و فرمودند نمیگذارم در کشور بحران ایجاد شود(نقل به مضمون)

شیخ کروبی در پاسخ نامه رهبری،نامه دیگری نوشت که با استقبال رسانه های خارجی قرار گرفت!

کروبی گفته بود ساعت 5 صبح 28 خرداد84 خوابیدم و وقتی که بیدار شدم مانند اصحاب کهف همه چیز تغییر کرده است!

کروبی از مشاور رهبری و مجمع تشخیص استعفا داد و بکارهای حزبش "اعتماد ملی" پرداخت!

وقتی چهارسال بعد نزدیک انتخابات88،کروبی اعلام حضور کرد،گروهک تروریستی منافقین(مجاهدین خلق)طی بیانیه از او بشدت حمایت و انتخاب دوباره احمدی نژاد را یک فاجعه بزرگ ملی نامید..

با معامله جاسبی رئیس دانشگاه ازاد با همسر کروبی،دانشگاه ازاد از کروبی حمایت مالی نمود!

کروبی از موسسین کمیته صیانت از آرا قبل ازانتخابات88 بود،گروهک منحله دموکرات از این عمل شیخ حمایت کرد!

شیخ مهدی!دو روز قبل از انتخابات 22 خرداد،با نامه ای به هاشمی رفسنجانی،از او واطرافیانش به دلیل حمایت از موسوی ،انتقاد کرده بود..

کروبی که همراه میرحسین موسوی،بر طبل تقلب پیش از انتخابات میزد،با اعلام نتایج انتخابات آرایی کمتر از آرای باطله را کسب و ادعای تقلب گسترده را مطرح کرد!

کروبی به همراه موسوی و خاتمی،روز 24 خرداد در منزل هاشمی حضور یافتند تا برای آشوب خیابانی برنامه ریزی کنند،کروبی،با نامه دیگری به هاشمی،از تجاوز به زندانیان خبر داده بود،با تشکیل کمیته پیگیری قضایی،ادعای او ثابت نشد،با افتضاح نامه او،کروبی برای فرار از دروغ هایش،میگوید من نگفته بودم که تجاوزی بوده،بلکه بطق خبرهایی،حدس زده میشد که تحقیقی شود.!

ستاد کروبی به روی همه گروهک ها باز بود،ناصح فریدی از اعضای ستاد ،با جمع عکس و فیلم از اغتشاشات و ارسال آن به گروهک منافقین،منبع تغذیه رسانه های خارجی بود!

محمود زمانی؛رابط کروبی با سیا و ام ای سیکس انگلیس بود،گروهک منافقین بیاینه داده بود که کروبی بعد از 21سال به جایی میرسد که منتظری رسید و این ارزشمند است!

کروبی گفته بود رهبری نظر خود را دارد و ما هم نظر خود را! نظامی که ولی فقیه فصل الخطاب است!اما او بعد از نماز جمعه تاریخی رهبرانقلاب در 29 خرداد88،باز هوادارانش را به حضور خیابانی دعوت کرد!

تابستان سال 89،افرادی به نمایندگی از خاتمی و موسوی وکروبی در خارج از ایران معرفی و نام راه سبزامید را برگزیدند!

بهمن 89،بیست ماه بعد از شروع فتنه،با دستور شورای امنیت ملی و رای مثبت شخص حسن روحانی،آنان به دلیل ارتباط با عوامل عربی تونس و مصر و ایجاد بحران در ایران،حصر خانگی شدند!هرچند که باید هرچه زودتر محاکمه شوند...

همین..

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی