فرهنگ پرواز

فرهنگ همانی که آقا هم فدایی آن است

فرهنگ پرواز

فرهنگ همانی که آقا هم فدایی آن است

فرهنگ پرواز

بسم الله
هر چیزی یک فرهنگی دارد
پرواز هم فرهنگ خود را دارد...
...........................................
استفاده از عناوین و مطالب فقط با ذکر نام فرهنگ پرواز
مجاز است! اخلاق در امانت داری....
در غیر این صورت شرعا و قانونا حرام است.
...........................................
فرهنگ پرواز چه با همین عنوان و
چه با عنوان های
نزدیک به فرهنگ پرواز . ارتباطی ندارد
...........................................
برای مشاهده بهتر فرهنگ پرواز از مرور گر
Mozilla Firefox استفاده کنید.

بایگانی

نویسندگان

پیوندهای روزانه

همسریابی به سبک پیوند مهر ...

جمعه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۹:۰۶ ب.ظ

ولادت امام جوادالائمه(ع) را به امام علی بن موسی الرضا (ع) و حضرت معصومه (س) تبریک عرض می نماییم...

...............................................................................................................

از آنجایی که هر جوانی بعد از طی دوره ی شیرخوارگی وارد دوره ی قورمه سبزیگی !!! می شود ! و بعد از آن تصمیم میگیرد که کله ی مبارکش از بوی خوب و البته ناخوش ! سبزی قرمه خارج شود ! تصمیم می گیرد که وارد مرحله ی شیرین و البته سخت و آسان! جفت یابی یا همان گزینش همسر و رفتن به زیر یک لانه ی چوبی بالای درخت که نه ! وارد یک خانه شوند...

بعد از گذشتن افکاری مثل درآوردن خرجی و چگونگی راضی کردن والدین محترم و این که آیا می شود هم درس خواند و هم سربازی رفت (البته برای ذکور) و این که آیا می شود هم کار کرد و هم بچه داشت (البته برای بانوان) ! جوان به این فکر می افتد که چگونه یک همسر خوب وشایسته برای خود و یک عروس یا داماد خوب برای خانواده پیدا کند تا هم نصف دیگر دینش را نگه دارد و هم بتواند آینده ی خوشی را برای خود رقم بزند.

از آنجایی که بچه مثبت ها ! خیابان را فقط محل رفت و آمد می دانند و دانشگاه و بخصوص کلاس را فقط محل درس خواندن ! و به دختر خاله ها و دختر عمو ها به چشم خواهری و برعکسش به چشم برادری !!! نگاه می کنند (چون اگر نگاه نکنند عقدشان در آسمان خوانده می شود) و مثل پرندگان ! انسان ها یک فصل برای همسریابی ندارند و چهار فصل هستند ! پس باید چه کار کنند تا آن را که بر دلشان بنشیند و نه بر چشمشان را پید و انتخاب کنند ؟

اگر در فضای مجازی به دنبال همسرشان هستند ! خودشان هم خوب می دانند جاده ایی انتخاب کردند که هم چاله دارد و برف ! و اگر در خیابان و پارک ها دنبال مورد مناسب هستند باز هم خودشان می دانند هم چاه دارد و هم دره ! و اگر با زدن شماره های اتفاقی و چت روم .... خودشان خوب می داند آن مورد مناسب نصیبشان نمی شود...


یک عده از خانواده ها زحمتشان را کم می کند و برایشان پیدا می کند و یک عده  هم دوستان امین و مورد اعتماد.....

حال سوال این جاست ؟ دانشجویان که هر روز جنس مخالفشان را در محیط دانشگاه رویت می کنند و نمی دانند چگونه باید یکی از آن اجناس را انتخاب کنند تا همه شرایطشان بهم بخورد و به قول معروف هم کفو هم باشند !!! چه کنند ؟

به همت نهاد رهبری در دانشگاه های استان قم طرحی آغاز شده است که فعلا در دانشگاه قم می باشد (نگران نباشید ! سراسری می شود ان شاالله)  که نه پسر ! دختر را اول می بیند و نه دختر او را !


پس کی چه کسی را می بیند ؟

جواب ساده است !

اول باید توکل را بر خدا بکند (شاید خیلی هایتان این اولی را دست کم بگیرید ولی نگیرید) ! دوم بسم الله ، سوم مراجعه به نهاد دانشگاه (فعلا قم) ، چهارم پر کردن فرم مربوطه که دارای دو دسته سوالات است ! بخش اول درباره ی ویژگی های اخلاقی اعتقادی خانوادگی و مادی فرد درخواست کنند (که معمولا بیشتر پسران) است ! و دسته دوم که خیلی هایتان در رویاها به آن فکر می کنید درباره ی ویژگی های اعتقادی رفتاری و ظاهری و مادی و ... گزینه ی مورد نظرتان است !( جالب شد!!!) و در آخر دادن دو قطعه عکس (به روز ترین عکس تان ) !!!! و خروج از دفتر مربوطه !


از این جا به بعد دیگه کار نهاد شروع می شود ! نهاد رهبری ، با توجه به معیار هایی که در مورد همسر دلخواه تان نوشتید و سوالاتی که جواب دادن همه های آن ها در فرم مربوطه اجباری نیست ! کارش را آغاز می کند! به این صورت که نهاد این فرم را به نهاد خواهران ارجاع می دهد! (خیالتان راحت) و ویژگی های دختر مورد نظرتان و برعکس (برای دختران و پیدا کردن شوی مناسب) به آن ها اطلاع می دهد و آن ها با زیر نظرگرفتن جوان های ملت ! گزینه ی مورد نظر را علامت می زنند !!! :)))

سپس کار وارد مرحله جدی تر می شود! یعنی این که فرد درخواست کننده (متقاضی) یک جلسه و یا چند جلسه با جناب آقای علی اکبر مظاهری نویسنده  و مشاور حوزه و دانشگاه می گذارد و جلسه ی مشاوره برای فرد متقاضی و فرد مورد نظر (گزینه ی علامت زده شده!!!) به صورت جداگانه برگزار شده ! و تا این جای کار نه پسر دخترا می بیند و نه برعکس ! یعنی هیچ ارتباط کلامی و تصویری بین زوج آینده رخ نداده !

اگر مشاور به این جمع بندی برسد که این پسر به درد این دختر می خورد ! تازه به خانواده ی گزینه مورد نظر !!!! اطلاع داده شده و تماس می گیرند و با کسب اجازه برای جلسه خواستگاری به اطلاع خانوده ی فرد متقاضی هم می رسانند !

جالب است بدانید اکثر خانواده های دختر خانم از این نوع شیوه استقبال کردند ! و حتی بیشتر دختر خانم ها با روند این نوع همسر یابی موافق بوده اند و اجازه ی آمدن خواستگار را داده اند !

و فقط تعداد بسیار محدودی راضی به آمدن خواستگار به خانه شان نشده اند .

جالب است بدانید در این نوع شیوه ی همسریابی هم شخصیت پسران حفظ می شود و هم دختران چرا که مورد یابی شان به لحاظ محتوایی و ظاهری کاملا رسمی و خوب است.

جالب است بدانید که هنوز با شروع نشدن تبلیغات رسمی !  در عرض  چند روز و چند ماه ،بالای 100 نفر از دانشجو ها به نهاد دانشگاه نامبرده مراجعه و فرم پر کرده اند.

جالب است بدانید که این طرح در صورت پیشرفت در دیگر دانشگاه های استان قم نیز اجرا خواهد شد.

نکات :

1: سوالات داخل فرم کاملا متنوع بوده ! و جواب دادن به همه ی آن ها اجباری نیست !

2: پیدا کردن دختران از سوی واحد خواهران نهاد است که  که حتی آن دختر خانم ها تا مرحله ی تشکیل مشاوره  ، خبری ندارند و البته در گاهی موارد، کارمند خانم نهاد از آن فرد مونث شاید به خود دختر خانم بنا به شرایط اطلاع و اجازه بگیرد! که طبیعی است.

3:در این طرح! هر دانشجویی با هر تمکن مالی می تواند ثبت نام کند تا با اذن خداوند بتواند همسر مورد نظر خود را پیدا کند!

4: محدوده سنی ندارد !

5: محدوده ی تحصیلی که آیا گزینه مورد نظر دانشجو باشد یا نباشد ! ندارد !!! ( چه پسران و په دختران) چون کارمندان نهاد در صورت پیدا کردن گزینه ایی که به شرایط فرد متقاضی بخورد براساس همان فرم که پر کردید ، پیدا می کنند!

6:همسر یابی بر اساس ملاک های مورد نظر شما و ویژگی های خود شما صورت می گیرد که نقش مشاوره برای هر دو طرف بسیار تعیین کننده است.

7: نهاد فقط نقش یک معرف به خانوده ها را دارد!

8: می توانید فرم را از سایت نهاد دانشگاه قم دانلود کنید و اگر دانلود نشد می توانید حضوری مراجعه کنید ! و همچنین شماره تلفن (در وقت اداری) 02532103150

9: این طرح پیوند مهر با دیگر طرح های نهادرهبری در دانشگاه ها که  برای همسر یابی چه از لحاظ اجرایی و چه محتوایی کاملا متفاوت و برای اولین بار است !

10: برای دریافت جزییات بیشتر می توانید با نهاد دانشگاه قم تماس بگیرید !

11: دانشجویان دانشگاه های دیگر  که چه در استان قم درس می خوانند و چه در شهر قم زندگی می کنند نیز می توانند فرم را پر کنند!

12: (مهم) : مطالب ارایه شده در وبلاگ فرهنگ پرواز کاملا شخصی و بیشتر جنبه ی معرفی این طرح است و از مطالب از سوی نهاد   نیست !  و شما برای بهتر اطلاع پیدا کردن از این طرح بهتر است با نهاد دانشگاه قم تماس حاصل کنید!

13: بنده خودم دانشجوی دانشگاه قم نیستم ! فکرتان جای دیگری نرود لطفا !!!!


باشد که همه خوشبخت شوند . التماس دعا....

همین...

..........................................................

بازتاب این مطلب در سایت های زیر:

خبری تحلیلی 598

عمارنامه


نظرات  (۳۲)

۲۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۰:۳۹ حقایق را بیابید
به نام خدا
سلام
ولادت امام جواد(ع) را تبریک می گویم.
کلا ازدواج سنت رسول خدا(ص) و امر پسندیده ای هست چون خودم شخصا در حال انجام اقاماتی هستم این شیوه را نمی پسندم
1- چون برای من خیلی مهم است که اطلاعاتم محرمانه بماند چه نیازی هست مسئول نهاد به خصوص بعضی مسئولین که حفاظت اطلاعات مناسبی هم ندارند اطلاعات بنده را داشته باشند و اصلا چه ضمانتی برای حفظ اطلاعات است؟
2- اگر انسان بخواهد کسی را به عنوان زن انتخاب کند خوب است برای همچین مسئله مهمی شخصا و حضوری اقدام کند. باد صبا برای شعر و شاعری است.
3- ازدوج امر مناسبی است ولی از نظر روان شناسی در ازدواج های دانشجویی و در زمینه شناخت نیاز به اقدامات بیشتری است که این موضوع به نوعی با حذف چندین مرحله که خانواده ها و طرفین با هم حرف می زنند مانع نسبی برای حاصل شدن شناخت می باشد.
4- نهاد به جای این کار ها ازدواج را همان طور که اسلام می گوید عرضه کند این مشکل ازدواج است.
5- اصلا من همین طور انگشت به دهان شدم عجب کاری کرده نهاد قم اگر دقیقا به همین صورت که شما می فرمایید باشد خیلی بد است. البته سرانجام کار خوب است یعنی اگر دو نفر به هم برسند امر بدی نیست.
پاسخ:
سلام
ممنون
شما یک بار دیگر باید مطلب را بخوانی!!!
شما باید فرم را ببینی تا بدانی که سوالاتی که در فرم است اصلا اون طور که شما فکر می کنید نیست و همین طور حفاظت اطلاعات هم مشکلی ندارد!
اتفاقا کاملا این ازدواج بر اساس معیار هایراسلامی است. و هیچ حدودی رد نمی شود.
در این شیوه به دلیل این که همسریابی طبق معیار های شخصی و در مشورت با مشاوره ی تخصصی است خیلی بهتر است!
نه خانواده حذف میشود و نه گفتگوی قبل از ازدواج پسر و دختر! گفتم که باید یکبار دیگر مطلبم را بخوانید! بلکه این مراحل قبل از ازدواج در زمان مناسبشان انجام خواهد شد ، و شناخت کافی از یکدیگر پیدا خواهید کرد.
این شیوه با دیگر شیوه های رایج تفاوت دارد.
من ماندم شما چه طور مطلب را خواندید!!!؟؟؟؟؟
کاملا اشتباه فهمیده اید...
ادامه:


مثلا یکی از سوالات که در ازدواج های دانشجویی زیاد پرداخته نمی شد ولی در این طرح به صورت اساسی به آن توجه شده این است:
دوست دارید همسرتان با شما همشهری باشد ؟ یا مثلا دوست دارید از نظر قومیتی و اصالت با شما یکی باشد؟
یاعلی(ع)
سلام.
 و انکحوا الایامى منکم و الصالحین من عبادکم و امآئکم ان یکونوا فقرآء یغنهم الله من فضله و الله واسع علیم.

 

 

 

مردان بى زن و زنان بى شوهر، بردگان و کنیزان صالح را تزویج کنید. چنانچه آنان فقیر باشند، خداوند از فضل خود غنى و بى نیازشان مى‏سازد. که خداوند رحمتش وسیع و به احوال بندگان خود آگاه است.

 

  ‌‌                                                                 «سوره نور، آیه 32»

  موفق باشید.


پاسخ:
سلام
سرزنده باشید.
؟؟؟؟؟
اگر چرا و چون آن را نخواهید باید عرض کنم به این سادگی نمی شود بنیان زندگی را گذاشت
پاسخ:
بحث سر شیوه ی همسریابیست !
طرح جالبی نیست. چون فکر نمیکنم دختر خانوم های عفیف خودشان بیاییند و فرم پر کنند که ما شوهر می خواهیم. این در طبیعت زن هست که از او درخواست شود، نه اینکه خودش بیایید اعلام کند من شوهر می خواهم!!!
پاسخ:
نه دختر خانم ها معولا نمیان! روش همانی که گفتم! در ضمن حتی اگر دختری هم بیاید به نهاد خواهران مراجعه می کند...
به نظرم طرح جاالبی نیست.
از طرف پسرها حتما استقبال خوبی میشه. اما...
آبا دختر خانوم های عفیف و محجوب در چنین طرحی شرکت می کنند و خودشان میایند فرم پر کنند که ما احتیاج به شوهر داریم.یا فقط دختر خانوم های...
فکر میکنم این در طبیعت زن وجود دارد که از او درخواست شود نه اینکه خودش درخواست شوهر کند.
پاسخ:
امکان فرم پر کردن برای خانم ها هم هست! ولی اکثریت بیشتر از طریق همانی که نوشتم مورد یابی میشود و پسران بیشتر فرم پر می کنند .
خدا خیرت بدهد! یک ساعته اینجام. با مطالبت تلنگر زدی به ما
پاسخ:
ممنون!!!
سلام
چون موضوع مورد بحث یک "مساله" برای جوانان (هم دختران و هم پسران) است، لحن طنز و اینکه ما آمدیم شما را نجات بدیم سبب ایجاد حس توهین به مخاطب می کند. به نظرم موضوع را رسمی تر بیان کنید و لازم نیست که این همه علامت تعجب و تیکه در متن بذارید.
پاسخ:
.... ما آمدیم شما را نجات بدهیم کجای مطلب بوده!!؟؟ یا شما چرا چنین برداشتی کردید لحن نزدیک به طنز باعث میشه خستگی در هنگام مطالب طولانی به وجود نیاد و خواننده بیشتر به خواندن رغبت کند و در ذهنش باقی بماند.
۲۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۵۷ محمدامین راستگو
این موضوع مختص دانشگاه قم نیست و در نهاد برخی دیگر دانشگاه ها نیز این کار انجام شده است. در دانشگاه شیراز که بودم این طرح در دانشگاه پزشکی شیراز اجرا می شد.
پاسخ:
سلام
طرح های شبیه به این طرح نیز هست، ولی این طرح جزییات و نکاتی دارد که مراجعه کنندگان با مراجعه حضوری به آن پی می برند.
سلام بصیر
تصورش هم سخته !
درمراسم خواستگاری از داماد بپرسند معرف شما کیست وچگونه با دختر ما آشنا شدی؟
جواب بدهد همان نهاد یا سازمانی که دختر شما برای یافتن شوهر خودش را معرفی کرده!
عزت و کرامت کجا رفته
پناه برخدا
پاسخ:
کاملا برعکس فهمیدید! یکبار دیگر بخوانید...

Hello
It was used
You wish for the ending of Elevated God
Be

مرحبا
انه کان یستخدم
کنت ترغب فی إنهاء الله مرتفعة
أن تکون

سلام
بسیار مورد استفاده قرار گرفت
برای شما از خداوند تبارک و تعالی عاقبت بخیری آرزومندم
موفق باشید

شکروی
سرفراز   باد   ایران

http://salamshokravi.persianblog.ir

پاسخ:
Hello
very tankyuo....
سلام و درود؛
دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
http://www.ammarname.ir/node/49138
ما را از بروزرسانی خود آگاه
و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
موفق و پیروز باشید .
http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir
یا علی

پاسخ:
سلام
ممنون
سلام بصیر
آماده سفر باش!

امام علی علیه السلام


معجزه 13رجب پس از 1400 سال
به روزیم
یا علی


سلام
اولین پوستر از سری پوستر های برای محمودرضا (بیضایی) در
galam.blog.ir منتشر شد.

سلام و عرض ادب و احترام

پیشاپیش میلاد مولود کعبه ، برادر رسول الله ، مولی الکونین امیر المومنین یعثوب الدین یدالله اسدالله حضرت امیرالمومنین امام علی ابن ابی طالب علیه السلام را خدمت حضرت بقیه الله الاعظم عج و همه ارادتمندان این خاندان پاک تبریک و شادباش عرض می کنم

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]


امام علی ع مصداق این کلام امام صادق ع هستند که فرمودند :

-یحب فى الله در راه خدا دوست مى‏دارد-و یبغض فى الله و در راه خدا دشمن مى‏دارد-و یسخط فى الله و در راه خدا خشم مى‏کرد-و یرضى فى الله  و در راه خدا رضایت مى‏کردچنان شیداى وصل محبوب است که مى‏گوید صبرت على عذابک و کیف اصبر على فراقک و چنان مشتاق سخن گفتن با اوست که شب هنگام پس از بازگشت از آن همه کار و تلاش روزانه و با آن خستگى و فرسودگى بدن پس از مختصر استراحتى راهى مکان خلوتى مى‏شود تا در آن گوشه آزادانه حرف بزند و با تمام وجود بگرید مزاحم خواب و استراحت دیگران نشود.محیطهاى خلوت مدینه و کوفه،بیابانها و چاهها شاهد و مؤید سخن ما در زمزمه‏ها،ناله‏ها،بیتابى‏ها و اشک ریزى‏هاى على علیه السلام هستند.او در همه عمر راه درون را مى‏جست،به زندگى دنیوى و خانه مجللى و ثروت بسیار چشمى نداشت،دل به خدا داده و از همه بریده بود.


[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

 

نثار قدوم نازنین حضرت برای فرج فرزند خلفشان بقیه الله الاعظم عج صلواتی هدیه فرمایید

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا بحقهم و احشرنا معهم و العن اعدائهم اجمعین[گل]


در پناه الله

۲۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۹:۲۲ آلــــــو نــــــک . . .
سلام

 * * * عیدتون مبارک * * * 
پاسخ:
ممنون
عاقا یه سوال فنی!

اینجور که من فهمیدم کار نهاد اینه که دخنرها و پسرهایی که فرم پر کردن و اطلاعات فرم هاشون مشابه هست رو به هم معرفی میکنه. که اگر اینجوری باشه فکر میکنم که دخترها زیاد استقبال نکنند و دختران محجوب و عفیف خودشان نمی آیند درخواست شوهر کنند.

اما اینطور که در نظرات دیدم، شما میگید اینطوری نیست.
یعنی فقط پسرها فرم پر می کنند و نهاد خواهران از بین همه دانشجوهای دختر خودش مورد مناسب رو پیدا میکنه؟! درسته؟ اگر اینطوره، اطلاعات و مشخصاتی که که مد نظر پسر هست رو چطور توی دختر خانم تشخیص میدید؟
مثلا آقا پسر گفته که من یه خانم به این ویژگی ها میخوام. بعد شما میرید دونه دونه از خانومای دانشجو میپرسید که شما این ویژگی ها رو داری و قصد ازدواج داری یا نه؟؟؟؟
اینم که نمیشه؟ پس قضیه چیه؟

میشه یه توضیح بدید.
پاسخ:
سلام
یکسری سوالات هست که ویژگی های ظاهری که شامل چهره و نحوه ی پوشش و حتی رفت آمد با دوستان است و ادب است که هر کسی می تواند تشخیص دهید درباره ی دختر است که پسر می نویسد و یا علامت میزند( سوالات تستی) ! از آن ور نهاد خواهران وقتی طرف را پیدا کرد، مشاور محترم جناب مظاهری یک جلسه با دختر و یک جلسه جدا با پسر، در مشاوره و علم مشاوره سوالاتی هست که ویژگی های شخصیتی طرف ، بدست میاید( کسانی که با مشاوره کردن آشنا اند می دانند من چه می گویم) و بعد در صورت صلاحدید مشاور، به خانواده ها اطلاع....
سلام 
طرح  جالبیه   منتها  باید  مراقب بود  بعدا  دست خوش سواستفاده سودجویان  نشه

پاسخ:
سلام
نه اون طور نمیشه ان شاالله
واقعا هست ؟!!!!!!!!
پاسخ:
سلام
بله! در متن شماره تلفن و آدرس سایت هم گذاشتم!
سلام
طرح خوبیه و چه بهتر که به مساجد هم برسه اما خب مثل تمام طرح های جدید اشکالاتی داره.

یکی از اشکلاتش اینه که سیستم گزینش دخترخانم ها در این طرح درست نیست.
یعنی بیشتر دخترهایی که توی چشم هستن و ویژگی خاصی دارن و... مد نظر قرار میگیرن و دخترهای کم روتر و کم رفت آمد تر و شاید هم با ظاهرهای معمولی مورد توجه مسئولین نهاد قرار نمی گیرند!

چه قدر خوب بود که مثلا نهاد می شد همان نقش واسطه ی امین به همون شکلی که هست رو داشته باشه  و مادر دخترها و پسرها می رفتند و ویژگی های دختر پسرهاشان را می دادند و نهاد با صحبت با دختر و پسر ویژگی های مد نظر دختر و پسر را کامل میکرد!

و باید پیش از این ها یک کار اساسی در مورد معیارهای ازدواج صورت بگیرد تا این معضل حل شود!
ان شاء الله

این لینک را در مورد معیارهای غلط امروزی ببینید
http://rigmatin.blogfa.com/post-269.aspx

پاسخ:
سلام
سیستم گزینش اون طوری نیست که شما فکر می کنید! خواهران نهاد مثل پسران نیستند که دختری که زیاد توی چشم است و... انتخاب کنند.
نهاد دقیقا واسطه و معرف است. در متن هم نوشته بودم و نه بیشتر.

سلام
خدا خیر دهد بانیان این طرح را
بنده خودم متاهلم ولی برام جای سواله که چرا دوستان فکر میکنن اینکه یه دختر خانم بیاد فرم پر کنه عفت و نجابتش زیر سوال میره؟
آخه بحث ازدواج یه نیازه که شوخی بردار هم نیست خب یه دخترخانم محجبه ی معتقد که نمیخاد مث خیلیای دیگه توی خیابان خودنمایی کنه و توی اعتقاداتش دوست پسر و ارتباط با نامحرم و... نیست چجوری باید کیس ازدواج پیدا کنه؟ اصلا شماها تا الان به معضل بزرگ ازدواج دختران دهه ی شصت فکر کردید؟یه عده که اهل بی بند و باری و...هست که هیچی ولی اونایی که میخان دینشون رو حفظ کنن چیکار کنن؟
چرا فکر میکنید ازدواج فقط واسه آقایون مهمه؟ینی یک خانم مذهبی باید همینجور سالها عمرش بگذره و منتظر بمونه ببینم آیا بالاخره یکی میاد خواستگاریش یا نه اونم توی این زمونه که خیلی از آقایون زیر بار تعهد ازدواج نمیرن
اتفاقا خانومایی که برای این طرح ثبت نام میکنن نشون میدن که به فکر حفظ دین و اعتقاداتشون هستن
ان شاءالله که طرح با موفقیت همراه باشه و خداوند خیرکثیر به همه ی بانیان این طرح عطا کند
پاسخ:
سلام
ممنون
بله ولی معولا دختران خودشان برای ثبت نام نمیان! آن هایی هم که می گویند چرا دختران ثبت نام می کنند! فکر می کنند فقط مردان نیاز دارند و نه زنان!

سلام خب چرا نیاز به پر کردن فرم باشه اگر هر کس که ازدواج کرده ویا اگر هم مجرده به فکر دوستان خود باشه به راحتی میشه این بنیان ازدواج را گسترده کرد
پاسخ:
سلام
بحث ازدواج کردن نیست.بحث همسریابی درست است.
سلام
وقتتون بخیر
این طرح بسیار خوبی هستش و ان شاالله که در سایر استان‌ها هم اجرا بشه
هرچی در سایت نهاد دانشگاه قم جستجو کردم فرم رو پیدا نکردم
ممنون میشم برام ایمیلش کنید
پاسخ:
سلام
مراجعه حضور یا این که تماس بگیرید

دمشون گرم

خدا جوانان جامعه را از این تشکل های فعال بی نصیب نذاره

پاسخ:
ممنون
سلام.
دانشگاه الزهرا هم فعالیتی شبیه به این انجام میده...
البته نه در این حد گسترده و تخصصی... گرچه من خیلی وارد به جزئیاتش نیستم.
اما در نهاد رهبری دانشگاه الزهرا هم سرکار خانمی حضور دارند که واسطه ی ازدواج جوانان میشوند.

یک مورد رو که بنده مشاهده کردم:
یک آقا پسر جوانی تماس گرفتند ، مشخصات خودشون رو گفتند،  و مشخصات فرد مورد نظرشون رو هم بیان کردند.
بقیه دیگه دست سرکار خانم «غ» هست که کمکشون کنن...

این جور تدابیر خیلی خوبه، به شرطی که به دست افراد متخصص سپرده بشه...

اما در طول این تقریبا یک ترمی که در دانشگاه تک جنسیتی تحصیل کردم، به این نتیجه رسیدم که واقعا آرامشی که دانشجو در این محیط داره رو نمیشه جای دیگه ای پیدا کرد. 


پاسخ:
سلام
بله ممنون.
چرا فکر میکنید که یک دختر با مراجعه به چنین نهادی نجابت و عفتش خدشهدار میشه؟؟؟
کوته فکری رو بذارید کنار...
من یه دخترم و دانشجوی  محجبه و چادری و ولایت مدار
تا حالا تو خواستگارام  آدمی که اعتقاداتش به من بخوره نبوده
باید تا آخر عمرم بشینم کنج خونه
تازه من یه مشکل دیگه هم دارم، نمیدونم چرا آقایون و خانواده هاشون از ما دکترها میترسن، بابا من مشکل ندارم با یه لیسانس ازدواج کنم، نمیدونم چرا افراد فامیل خواستگار زیر دکتر رو خودشون به مصلحت خودشون رد میکنن.................
پاسخ:
سلام
منظورتان از فکر کردن ها منم؟ نه من همچین فکری نکردم!
اشکالی نداره دختری با واسطه( تاکید می کنم با واسطه) همسر خودش را انتخاب کند.
ان شالله همه جوانان خوشبخت شوند. صلوات...
منظورم شما نبودید
منظورم اون دوستانیه که میگن این شیوه برای دخترای نجیب  مناسب نیست، به نظر من که خیلی هم روش مناسبیه
پاسخ:
ممنون.
سلام . خداقوت.. جالب بود.
یه چیزی شبیه به همین فک کنم از طرف نهاد رهبری بود در دانشگاه مشهد اجرا شده.
مثلا ازدواج یکی از اقوام نزدیک بنده همین طوری بود ایشان دانشجوی دندانپزشکی مشهد و محجبه بودن و کسی هم اکنون همسرشان هست دانشجوی دکترای علوم سیاسی بودن که آقا به نهاد مراجعه کردن و اونها هم بعد مدتها بررسی کسی رو انتخاب کردن و به این آقا معرفی کردن.
خداروشکر الان زندگی خیلی خوبی دارند
البته فک میکنم طرح کاملتر شده با توجه مواردی که فرمودید..
پاسخ:
سلام
بله، این طرح کامل تره .

من دانشجوی دانشگاه قم هستم. رفتم از مسئول مرکز پیوند مهر نهاد پرسیدم. گفتند که فقط از بین دخترانی که فرم پر کردند برای پسرهایی که فرم پر کردند همسر پیدا میکنند نه از بین همه دختران دانشگاه !!!

و اگر اینطور باشه...
من همچنان روی حرف خودم هستم. یعنی می گم در چنین طرحی که خود دختر باید بیاد و فرم پر کنه و اعلام کنه که شوهر می خواد همه جور دختری شرکت نمیکنند. 
درضمــــــــــــن من نگفتم، تاکید میکنم که من هیچ وقت نگفتم اگر دختری رفت و فرم پر کرد نجیب و عفیف نیست و نجابتش خدشه دار میشه.نه. ولی حرف من اینه که اگه از خیلی از دخترای محجبه و یا نه اصلا دخترای خجالتی بپرسید مطمئنا میگن که در چنین طرحی شرکت نمیکنند.

پس طرح کاملی نیست...
پاسخ:
سلام
اسم مسئولش چی بود ؟ مطمانید با همان حرف زدید؟
بله! دختران هم می توانند فرم پر کنند  همان طور که پسران نیاز دارند ، دختران هم نیاز دارند....
اتفاقا همه رقم دختری شرکت می کند!
شما از همه ی دخترای محجبه سوال کردید ؟؟؟!!!!!!!!!!! این جامعه ی آماری را از کجا در آوردید ؟ حالا خوبه دانشگاهی مثل دانشگاه قم! 90 درصد دختران اش واقعا چادری اند و 10 درصد دیگر هم اگر چادری نباشند از شهرستان اند ! و باید در دانشگاه چادر سر کنند و....


حالا یک سوال ؟
اگر یک دختر چادری ! که همه شرایط اش به شما بخورد !!! در پارک یا دانشگاه ! به شما علاقه پیدا کرد و پیشنهاد ازدواج داد ! شما قبول که نه ! حداقل بهش فکر هم نمی کنید ؟
چرا باید فکر کنیم که اگر دختری آمد و فرم پر کرد، محجبه نیست و ... ؟ این چه منطقی است ؟
هم پسران نیاز به ازدواج دارند و هم دختران ! دقیقا هر دو یشان به طور مساوری.
خواستگاری یا درخواست از طرف دختران اگر با واسط باشد اشکال ندارد که هیچ! صد در صد هم خوب اگر با اصولش همراه باشد.
خیلی از دخترانی که فرم پر کنند یا از طرف خواهران نهاد معرفی شوند دختران خوب وعفیف هستند.
والسلام...
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
بله. مطمئنم. اگر اشتباه نکنم فامیلشون "**** *****" بود.

آقا حالا چرا منو میزنی؟؟ من تاکید کردم که منظورم این نیست که اگر دختری فرم پر کرد یا اظهار نیاز کرد عفیف نیست یا خوب نیست. هیچ مشکلی هم ندارد. ولی همچنان روی حرفم هستم که همه جور دختری نمیاد... دیدم که میگم... توی فامیلامون... اصلا بعضی خانواده ها که میگن دختر باید بشینه گوشه خونه تا خواستگار براش بیاد...
ولی من بازم میگم منظورم این نیست مه اگر دختری فرم پر کرد عفیف و نجیب نیست. اشتباه نشود.
من از همه دختران محجبه سوال نکردم ولی قطعا جامعه اماری شما هم درست نیست...
بگذریم...
در ضمن ملاک فقط چادری بودن نیست... اگر دانشجوی همان دانشگاه قم باشید میبینید که خیلی از این چادری ها وضع حجابشان از بی چادرهای تهران بد تر است با اینکه چادر دارند !!!!!!!!!

اما در مورد سوالتان.... اگر مورد خوبی باشد چرا من در موردش فکر میکنم. صدبار گفتم منظورم این نبود که اگر دختری فرم کرد بد است.... 
حرفم چیز دیگری بود....
اتفاقا خودم از این طرح خوشم آمده است و دوست دارم ثبت نام کنم. اما می خواستم مطمئن شوم که نوع انتخاب چطور است و دایره انتخابشان چقدر است. دایره محدود یعنی دخترانی که فقط فرم پر کرده اند یا دایره وسیع تر یعنی همه دختران دانشگاه...
پاسخ:
نه داداش ! کی شما زد ؟
اسم بنده خدا درست بود و منتها من حذف اش کردم تا مبادا راضی نباشد !
در مورد چادر منظورم همان محجبه بود !
هر طرحی یک ویژگی هیی دارد و یک .... انسان است دیگر.
حتی آن هایی هم خود نهاد خواهران پیدا می کند از بین کل دانشجویانی که زیر نظر دارند و حالا هر چند تا باشند!!!! باید همان ها فرم پر کنند دیگر ! پس فکر نکنید هر کس فرم پر کرده اول با پای خودش آمده.
چون فرم برای مرحله ی مشاوره و هم کفو بودن از نظر مشاور محترم مهم است.
ولی این را بدانید. این طرح چنان خوب است که حتی برخی از مادران پسران !!!!! خودشان آمده یا زنگ می زنند و برای پسراشان دنبال مورد می گردند ! چرا ؟ چون نتوانستند مورد خوبی در بین فامیل و آشنا پیدا کنند.
جامعه آماری این گونه طرح ها با جامعه ی محدود ی که مادران و خانواده ها و یا خود چوانان می روند دنبال همسر مناسب می گردند، بهتر و بیشتر است.
یادت رفت بگم :(تاکید دوباره)
عزیز من ! شما بر اساس ملاک هایی در فرم پر می کنید همسرتان را پیدا می کنید و نه بر اساس آنچه دختران موجود هست ! درسته ؟؟؟؟
یعنی اگر تمام دختران (فرض است) بدحجاب باشند و مورد دلخواه شما نباشد . آشنایی رخ نمی دهد!
مشاوره میاید وقتی دید ملاک های شا بهم می خورد با اجازه خانواده ! تازه شما و همسر آینده تان یکبار همدیگر را می بینید ! و از اسم و خانواده و... هم باخبر می شوید. یعنی جایی که مشاوره احتمال دهد شما تا 90 درصد مثلا بهم می خورید و...
بقیه سوالاتتان را با شماره ایی که گذاشتم در متن پیگری کنید. از شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح تا 15 عصر.
یاعلی
این فرم کجای سایت نهاددانشگاهه، من که پیدا نکردم!!!

پاسخ:
در قسمت پیوند مهرش، ولی احتمالا نشه داتلود کرد! شما می توانید به شماره ایی که در متن گذاشتم زنگ بزنید و ایمیلتان را بهشان بدهید و در اسرع وقت فرم را برای شما ، میل کنند. 

طرح جالبی است.خوب است در همه ی دانشگاه ها اجرا شود

با عرض سلام و تشکر بابت این امر خیرخواهانه ، طرح بسیار خوب و پسندیده هست ضمن اینکه نمیدونم چرا اغلب مردان نجابت و عفاف یک خانومو در سکوتش به اعلام ازدواج میبینن ؟ جامعه فعلی جامعه برابری مرد و زن میباشد منصفانه نیست که یک خانوم زیر تفسیر اشتباه واژه نجابت سالها منتظر مرد ایده الش بمونه که قراره کی بیاد . یادمون نره ما داریم تو جامعه ای زندگی میکنیم که همیشه این تصور بوده برای پسر تو هر سنی دختر جون هست اما دختر تا یه زمونی خواستگار داره . بیشتر از این عرصه رو برا دخترای نجیب تنگ نکنیم . ازدواج سنت پیامبر هست و انقدر با خط و مشی های بی پایه و اساس مانع این امر نشیم . طرح بسیار عالیست و امید است با این روند ازدواج های موفقی در پیش داشته باشیم . یا حق 
پاسخ:
سلام
ممنون!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی